Informacje, bilety

„Między nami po ulicy, pojedynczo i grupkami, snują się okularnicy z maseczkami…” – być może tak zaczynałaby się jedna z najsłynniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej, gdyby przyszło jej napisać tekst OKULARNIKÓW w 2021 roku, w realiach zwanych powszechnie pandemicznymi. W jej utworach można by zresztą znaleźć znacznie więcej fragmentów idealnie nadających się do podsumowania okoliczności, w jakich przyszło nam funkcjonować, i takich, które mogą przynieść pociechę w trudnych czasach. Warto poszperać, posłuchać, poczytać – warto też pośpiewać…

Zwłaszcza że, niezależnie od warunków, w których przyszło nam funkcjonować, od obostrzeń, parujących okularów i nieposłusznych maseczek, obiecujemy Wam jedno: 24. edycja Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ odbędzie się. I już dziś zapraszamy Was do udziału!

Wystarczy wybrać 2 utwory z bogatego dorobku poetki, nagrać własną interpretację i przysłać ją wraz z niezbędnymi dokumentami oraz opłatą wpisową. Jedyne ryzyko to możliwość zatopienia się w obfitej twórczości Osieckiej – w piosenkach, wierszach, powieściach, felietonach, listach czy pamiętnikach – na amen, co może spowodować przegapienie któregoś z festiwalowych terminów. Zalecamy więc ostrożną eksplorację – i zachęcamy do zgłoszeń. W końcu talentu nie warto trzymać w izolacji!

ETAPY KONKURSU

I ETAP KONKURSU
Przyjmowanie elektronicznych zgłoszeń od uczestników oraz eliminacje do II i III etapu Konkursu. Na wasze zgłoszenia czekamy do 23 maja 2021 roku, szczegóły co do procedur znajdziecie w REGULAMINIE.

II ETAP KONKURSU
Warsztaty wokalne dla uczestników zakwalifikowanych po eliminacjach do dalszych etapów (sierpień 2021 roku) oraz ewentualnie udział w innych koncertach wskazanych przez Organizatora.

III ETAP KONKURSU
Koncerty finałowe i galowe (październik 2021 roku) oraz ewentualne koncerty dodatkowe.