Informacje, bilety

Kapelusze – na głowie i w piosenkach. Niesforne siwe włosy, zwykle ujęte w prosty kok lub kucyk. Przenikliwe spojrzenie. Głośne przyjaźnie… Te elementy wizerunku Agnieszki Osieckiej przetrwały w legendzie do dziś. Nie oszukujmy się jednak – prawdziwa nieśmiertelność kryje się w słowach, nie w obrazach. A słów zostało sporo – to ponad 2000 tekstów, które od ponad dwóch dekad inspirują uczestników Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ. Jesienią pozwolimy się im zaczarować kolejny raz – finał 23. edycji tego wyjątkowego wydarzenia startuje w Teatrze Nowym w Poznaniu już 16 października i potrwa 3 dni!


WERDYKT 23. FESTIWALU „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

Jury finałowego etapu 23. Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ w składzie: Magda Umer (przewodnicząca), Jacek Bończyk, Justyna Szafran, Wojciech Trzciński po wysłuchaniu 16 października 2020 roku 10 wykonawców, postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

WYRÓŻNIENIE dla Anny Magalskiej
III NAGRODĘ dla Kamila Franczaka
II NAGRODĘ dla Aleksandry Bernatek
GŁÓWNĄ NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO dla Martyny Kasprzyckiej

Jury pragnie podziękować wszystkim wykonawcom i podkreślić szczególne uznanie dla zespołu pod kierownictwem muzycznym Jacka Piskorza.

Wszystkim laureatom oraz finalistom serdecznie gratulujemy!


TRZY LATA Z OSIECKĄ

O tym, że Agnieszka Osiecka napisała niemal 2000 piosenek, wie w zasadzie każdy wielbiciel jej twórczości. My dorzucamy do tej imponującej liczby zbiór ciekawostek z trzech ostatnich edycji Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ – z lat 2018-2020 – poszerzony o ciekawe rozmowy z bohaterkami i bohaterami tego wydarzenia. Całość czeka na Państwa TUTAJ w formie specjalnej publikacji on-line. Przyjemnej lektury.


NA ŻYWO I W SIECI

Szanowni Państwo! Mamy kosmicznie dobrą wiadomość dla wszystkich, którym nie udało się zdobyć biletów na koncerty finalistów i Gabrieli Kundziewicz.

Oba wydarzenia – piątkowy koncert konkursowy z udziałem jury (16 października, godz. 19.00) oraz Gala Finałowa 23. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ (17 października, godz. 19.00) – będą transmitowane na żywo!

Transmisje będzie można obejrzeć na:
profilu Teatru Nowego na Facebooku
profilu w serwisie YouTube

Dostęp do transmisji będzie otwarty, ale jeśli chcieliby Państwo wesprzeć Teatr Nowy w tym trudnym pandemicznym czasie, będą to Państwo mogli zrobić za pomocą dobrowolnej wpłaty dowolnej kwoty za transmisję na podany przy niej numer konta bankowego (z dopiskiem „za transmisję 16 lub 17 października”) – tak jak robiliśmy to już nieraz wiosną.


SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR FESTIWALU

Dzień 1 | 16 października | 19.00 | Duża Scena
Koncert konkursowy
KUP BILET

Dzień 2 | 17 października | 17.00 | Scena Nowa
Premiera spektaklu RAPETE PAPETE PSTRYK. OSIECKA DLA DZIECKA
KUP BILET

Dzień 2 | 17 października | 19.00 | Duża Scena
Gala finałowa
OSIECKA/KUNDZIEWICZ. SZEPTY – recital Gabrieli Kundziewicz, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Festiwalu
KUP BILET

Dzień 3 | 18 października | 16.00 | Scena Nowa
RAPETE PAPETE PSTRYK. OSIECKA DLA DZIECKA
KUP BILET


KOMUNIKAT

UWAGA! W odpowiedzi na spływające do nas prośby, ostateczny termin zgłoszeń do konkursu „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ” został przesunięty. Będziemy je przyjmować do 14 czerwca 2020 roku.


KOMUNIKAT

W związku z utrzymującym się w Polsce stanem epidemii wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie. Dotyczą one przede wszystkim I etapu, czyli eliminacji konkursowych, które odbędą się tym razem w formie elektronicznej. Mogą się Państwo zgłaszać, wysyłając do nas kartę zgłoszenia dostępną tutaj oraz link do nagrania video. Szczegółowy opis sposobu przyjmowania zgłoszeń znajduje się w § 7 Regulaminu.
Zmianie ulegnie również termin koncertu w ramach III etapu Konkursu.
O ewentualnych dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronach internetowych Organizatora: teatrnowy.pl, festiwalosiecka.pl
Zachęcamy do wzięcia udziału w eliminacjach bez wychodzenia z domu!


ETAPY KONKURSU

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
Przyjmowanie zgłoszeń oraz opłaty wpisowej – do 14 czerwca 2020

I ETAP KONKURSU
Do 17 czerwca 2020 r. przeprowadzone zostaną eliminacje elektroniczne z ewentualną możliwością zaproszenia wyłonionych Uczestników do prezentacji na żywo w siedzibie Organizatora w czerwcu 2020.

II ETAP KONKURSU
5-9 sierpnia 2020 – Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie,
ul. F. Mamuszki 2

III ETAP KONKURSU
Koncerty finałowe, ceremonia wręczenia nagród, koncerty galowe
16-18 października 2020 – Teatr Nowy w Poznaniu,
J.H. Dąbrowskiego 5